İzlenmesi Gereken Dünyanın En İyi Filmleri

Dünyanın en iyi filmleri

Yıllardır dünyanın en iyi filmleri, en iyi 50 film, en iyi 10 film gibi birçok yazı inceleme yazısı okumuşsunuzdur. Bunların çoğu maalesef birbirini tekrar eden yazılardan başka bir şey değildir. Aslında bir bakımdan bu konunun sürekli tekrara düşmesi mantıklı karşılanabilir. Yaşadığımız bu dönemde her ne kadar film bütçeleri artsa da maalesef filmlerin ve oyunculukların kalitesi aynı oranda artmamaktadır. Tabi ki arada ortaya çıkan yeni efsane filmler de mevcuttur. Ancak yeni filmlerin hepsi için bu genellemeyi yapmak çok doğru değildir. Bizde sizler için bu yazımızda güzel filmler hakkında tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

Dünyanın En İyi Filmleri Nelerdir?

Dünyanın en iyi filmleri genellikle IMBD sıralamasına göre belirlenmektedir. Her ne kadar bazı film düşkünleri bu değeri önemsemese de biz bu değerlere azda olsa dikkat ediyoruz. Lafı fazla uzatmadan dünyanın en iyi filmleri konusunda sizleri bilgilendirme başlayalım.

The Godfather Filmi:

The Godfather Filmi

Sitemizde daha önceki bir yazıda bu filmi incelemiştik. Öylesi iyi bir başyapıt ki en iyi filmler söz konusu olduğunda her zaman listelerimizde yer alıyor. 1972 yılında çekilen bu filmde ana karakterlerimiz Carleona ailesinden oluşuyor. Amerika’ya çeşitli sebeplerden dolayı yerleşen Carleona ailesi, çeşitli zorluklarla baş başa kalıyor ve bu zorlukları yenmek için belirli başlı acımasız eylemlerde bulunuyorlar. Film içerisinde bu ailenin katı kurallarını ve acımasızlığını şaşkınlıkla takip edeceğinizi düşünüyorum. Filmi bitirdikten sonra mutlaka ikinci filmini de izleyin.

Fight Clup Filmi:

DÖVÜŞ-KULÜBÜ-FİLMİ

1999 yılında çekilen efsane bir filmdir. Filmde temel karakterimiz olan Jack’in bunalımlı hayatı anlatılmaktadır. Normal yaşantısında sigortacı olarak çalışan Jack, yaşadığı çeşitli bunalımlar nedeniyle ağır kanserli hastalara moral sağlayan terapilere katılır. Bu sırada tanıştığı Marla onu derinden etkileyecektir. Lafı fazla uzatmadan filmden efsane bir sözle bitirmek istiyorum. “Dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır.”

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  AKSİYON DOLU EN İYİ SAVAŞ FİLMLERİ

Angry Men Filmi:

Angry Men Filmi

IMBD tarafından 8,9’luk üstün bir puan alan efsane filmdir. Sidney Lumet’in baş yapıtlarından biri olan Angry Men filminde, babasını öldürmekle yargılanan bir çocuğun hikayesi anlatılmaktadır.

Memento Filmi:

memento-filmi

2000 yılında vizyona giren ve Beyazperde kullanıcıları tarafından 4,5’lik bir puan alan efsane filmdir. Filmde temel karakterimiz Jaguar araç sahibi ve sadece nakit olarak ödeme yapan bir adamdır. Dışarıdan bakıldığında zengin gözüken ama aslında temelde öyle olmayan bir kişidir. Karakterimizin temel bir amacı vardır ancak bu amaca giderken çok büyük bir sıkıntıyla karşı karşıyadır. Maalesef zaman zaman hafıza kaybına uğramaktadır ve bu hastalığın herhangi bir çözümü yoktur.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.