2000’Lİ YILLARDAN SONRA ÇEKİLEN EN İYİ AŞK FİLMLERİ

EN İYİ AŞK FİLMLERİ

Aşk filmleri, belki de çekilmesi en zor olan film türüdür. Bu sebepten efsane filmler listelerine baktığınızda hep üst sıralarda aşk filmleri olduğunu görmeniz normaldir. Aslında bir insanın veya birinin aşk hikayesini anlatmak son derece zordur. Ancak son zamanlarda çekilen aşk filmlerinin ve romantik filmler maalesef ucuz romantizmden öteye gitmediğini görüyoruz. Bu durum doğal olarak seyirciye ve yorumlarına da yansıyor hatta seyirci bu yapımcıları unutmuyor ve bu yapımcıların son filmi çıktığında ilgi göstermiyor.

Bizde sizler için bu yazımızda ucuz romantizm geyiklerinden uzak, duygu dolu en iyi aşk filmleri hakkında bir araştırma yaptık. Filmler arasında temel olarak bir bağlantı yok ve kendi görüşümüze göre birbirlerine aşık insanların iyi şekilde anlatıldığı filmleri listeledik. Peki, en iyi aşk filmleri nelerdir?

DUYGU DOLU EN İYİ AŞK FİLMLERİ LİSTESİ

2000’li yıllardan sonra çekilen filmlerin kalitesi tabi ki teknolojiyle doğru odaklı olarak arttı. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi çoğu film yapımcısı ucuz romantizm geyiklerinden kurtulamadı. Bizde sizler için gerçekten özel hikâyelerin barındığı, duygu dolu aşk filmlerini listeledik.

LA LA LAND (ÂŞIKLAR ŞEHRİ) FİLMİ:

AŞIKLAR ŞEHRİ FİLMİ

Filmde, sanatın farklı konularını icra eden iki insanının yollarının kesiştiği mükemmel bir aşk hikâyesi anlatılıyor. İki insanının karşılarına çıkan zorluklar ve üstesinden nasıl geldikleri filmde çok güzel işlenmiş. IMBD’den 8,2’lik çok güzel bir değer alan Âşıklar Şehri filmi, birçok ödülünde sahibidir.

SİL BAŞTAN FİLMİ:

Öncelikle oldukça farklı bir konuya sahip bir film olduğunu belirteyim. Filmde, bir zamanlar çok iyi anlaşan ancak sonradan ayrılan bir çiftin garip hikâyesi yer alıyor. Hikâyede, Barish’in eski kız arkadaşı Clementine hafızasını sildirmek için bir kliniğe başvuruyor. Bunu öğrenen Barish, aynı şekilde anıları sildirmeye karar veriyor. Bu noktada kötü anılar silinirken, iyi anıların da silindiğini fark eden Barish, bu durumu durdurmak istiyor. 8,4’lük iyi bir IMBD puanına sahip olan Sil Baştan filmi, 2004 yılında çekilmiştir.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Filmleri

ONCE (BİR ZAMANLAR) FİLMİ:

Ünlü bir müzik grubunun başrolde oynadığı filmde, bir sokak müzisyeninin bir kıza âşık olma hikâyesi anlatılıyor. Hikâyenin devamında, âşık olduğu Çek kızına güzel bir şarkı hazırlıyor. Bir Zaman filmi, 2007 yılında çekilmiş ve 7,9’lik bir IMBD puanı almıştır.

ISSIZ ADAM FİLMİ:

Cemal Hünal ve Melis Birkan’ın başrollerini üstlendiği mükemmel bir aşk filmidir. Belki de Türk sinema tarihinin en iyi aşk filmlerinden bir tanesidir. Filmde, Alper adında çapkın bir karakter vardır. Bir gün Ada adında bir kıza âşık olur. Ancak Ada, Alper’e göre biraz daha farklı zevklere ve hayat enerjisine sahiptir. Bu iki insanının yaşadığı ilişki filmin sonlarına doğru büyük ihtimalle sizleri ağlatacaktır. 6,8’lik bir IMBD puanına sahiptir ancak bence fazlasını hak etmektedir. 2008 yılında çekilmiştir.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.