EN İYİ BAĞIMSIZ FİLMLER SIRALAMASI

EN İYİ BAĞIMSIZ FİLMLER

EN İYİ BAĞIMSIZ FİLMLER SIRALAMASI NEDİR?

Bildiğiniz üzere sizler için sitemizde en heyecanlı filmler kategorisinden tutun, efsane filmler ve netflix dizi önerilerine kadar birçok farklı incelemede bulunuyoruz. Bu yazımızda bağımsız filmler hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve kendimizce en iyi bağımsız filmler sıralaması oluşturduk. Filmler hakkında sizleri bilgilendirecek ufak notlar yazdık ve altlarına IMBD linklerini bıraktık. 

Léolo (1992) Jean Claude Lauzon (Kanada)

Leolo-film

Küçük bir çocuğun kendi kelimelerinden izliyoruz hayatını. Ailesi ve buna ek olarak dedesiyle yaşayan Leo, gördüğü her şeyi kelimelere döküyor. Yer yer mizah bulunan filmde daha çok üzücü sahnelere tanık oluyoruz.

Borderline (2008) Kanada 

Borderline-film

Film genç bir kızın yaşadığı kimlik bunalımında seks bağımlısı oluşunu anlatıyor. Sevişmenin sadece sevmekten geçmediğini düşünen (kiki) karakterlerini bir arada tutmaya çalışmasını ele alıyor.

www.imdb.com/title/tt1048147/

Sarvseni Kruk (1997) Kusursuz Çember Bosna Hersek

Sarvseni-Kruk-Film

Sırp milinslerinden kaçan iki kardeşin hikâyesini anlatıyor film. Saraybosna da yaşayan akrabalarının yanına kaçmakta çareyi bulan iki kardeş geldikleri kentin yaşadığı çatışmalara da şahit olurlar. Halaları ve amcaları çatışmadan kaçmak yerine yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Bu film gerçekten en iyi bağımsız filmler listesinde olmayı hakkeden çok duygulu bir film. Mutlaka izlemenizi öneririm.

www.imdb.com/title/tt0117555/

Narayama Bushikô – Narayama Türküsü (1958) Japonya

Narayama-Bushikô-Film

Japonya da bir köyde bir gelenek vardır. 70 yaşına gelen herkes Narayama dağına bırakılmak üzere yola çıkar ve manevi anlamda tanrılarla buluşmak için yapılır. Bunun amacı genç aile bireylerinin daha iyi geçinebilmesini sağlamak için bir ritüeldir. Film de orin adında ki yaşlı bir kadının dağa bırakılma öyküsünü izleyeceğiz. Oğlunun bu durumu istememesi ve geleneklere karşı duruşunu gözlemleyeceğiz.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  EN İYİ OSCAR ÖDÜLLÜ FİLMLER

www.imdb.com/title/tt0051980/

Sala Samobòjcòw – İntihar Odası (2011) Polonya

Suicide-Room-Film

Cinsel tercihinin hem cinslerine yöneldiğini farkına varan Dominik çok geçmeden çevresinde ki sınıf arkadaşları tarafından da fark edilir. Yoğun bir depresyon moduna giren kahramanımız kendini her şeyden soyutlar ve bir sohbet alanı olan intihar odasını bulur. Burada tıpkı kendisi gibi hayattan bunalmış ve her şeye isteksiz olan insanlarla tanışır. Bu platform kendini artık esir etmiştir. Farkına vardığın da her şey için çok geçtir.

www.imdb.com/title/tt1808454/

Kreuzweg – Çile (2014) Almanya

Kreuzweg-Fİlm

14 bölümden oluşan film İsa’nın çarmıha gerilişini anlatıyor. Koyu Hristiyan bir ailenin kızı olan Maria kardeşinin tanısı henüz konmamış hastalığı için fedakârlığını ele alıyor.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.