EN İYİ DÖVÜŞ FİLMLERİ

Rocky-Balboa-Filmleri

Her film türü kendine özgü özellikler taşır. Fakat aksiyon filmleri birçok açıdan seyirciye hitap eder. Bu tür filmler insanların adrenalin seviyesini en üst seviyeye çıkarır. Etkileyici dövüş sahneleri, sürükleyici bir hikâye ve sağlam karakterler filmdeki aksiyon seviyesini en çok besleyen ve filmin dolu dolu hissettirmesini sağlayan ögelerdir. Film sektörünün ortaya çıkışından beri birçok aksiyon filmi çekilmiştir. Fakat bazı filmler diğerlerinin önüne geçmiştir. Bunda az önce bahsettiğimiz kriterlerin etkisi büyük olmuştur. Özellikle en iyi dövüş filmleri dendiğinde bu kriterler oldukça önemlidir.

Bildiğiniz üzere sitemizde birçok tarzda filme yer veriyoruz. Hatta efsane filmler adı altında birçok güzel filmli sizler için araştırıyoruz. Bu yazımızda da sizler için en iyi dövüş filmleri hakkında bir araştırma yaptık. Umarım listemizi beğenirsiniz.

EN İYİ DÖVÜŞ FİLMLERİ LİSTESİ

En iyi dövüş filmleri dediğinizde insanların aklına direk gelen bazı filmler vardır. Listemizdeki filmler o filmler olarak gözükebilir ancak daha önce hiç dövüş filmi izlememiş olanlar, bu filmleri mutlaka izlemelidir. 

John Wick Serisi

john-wick-filmleri

İki filminin sinemalarda olduğu, üçüncü filminin de çekilme aşamasında olduğu bu seri en aksiyon dolu filmlerden birisidir. Filmin başkarakteri John Wick (Keanu Reeves) emekli olmuş bir tetikçidir. İlk filmde ölen karısından kalan köpeği üç gangster tarafından öldürülür. Bunun üzerine John Wick karısından kalan son hatıranın intikamını almak için New York sokaklarında o üç gangsterin peşine düşer. İkinci filmde ise peşine düşen kişiler nedeniyle bu sefer Roma sokaklarında bir yolculuğa çıkar. John Wick serisi film dünyasının en aksiyon dolu dövüş sahnelerini içeren filmlerinden birisidir. Tek kişinin elindeki tabanca ile bir orduya karşı gelmesi bu filmin özel yanlarından bir tanesidir.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  En İyi Aksiyon Sahneleri Hangi Filmde?

Yenilmez Serisi

Yenilmez-Serisi

Aksiyon seviyesini Muay Thai sporu ile bir sonraki seviyeye çıkaran yenilmez serisi aksiyonu bol dövüş filmlerinin sözlükteki karşılıklarından birisidir. Serinin dört filmi şuanda piyasada bulunmaktadır. Serinin ilk üç filminde genel olarak hapishaneye atılan bir suçlunun dövüş turnuvasını kazanarak hapishaneden çıkmaya çalışması anlatılmıştır. Dördüncü filmde ise hapisten çıkan başkarakterin katıldığı dövüş turnuvasında istemeden birisini öldürmesi ve bunu telafi etmeye çalışması anlatılmaktadır. Filmin başrollerinde Ving Rhames ve Scott Atkins yer almıştır. Yenilmez serisi aksiyon filmleri içerisindeki en saf aksiyon filmlerinden birisidir. Filmde dövüşçülerin ciddi şekilde sakatlanmaları, yaralanmaları ve hatta ölmeleri aksiyon çıtasını çok üstlere çıkarmıştır. Bunun yanında karakterlerin de sağlamlığı ile film piyasadaki en iyi filmlerden birisi olmayı başarmıştır.

Rocky Balboa Serisi

Rocky-Balboa-Filmleri

Dövüş filmi denince akla gelen ilk filmlerden birisi de Rocky Balboa serisidir. Filmin şuanda 6 serisi bulunmaktadır. Serinin bütün filmlerinde başrolünde Slyvester Stallone yer almaktadır. İtalyan asıllı Amerika vatandaşı olan Rocky Balboa’nın yerel dövüşlerde yer alan bir boksörden dünya şampiyonu olmasına kadar giden süreç konu edilmiştir. Boks sporundaki aksiyon dolu anları sinemalara taşıyan bu film aksiyon filmleri arasında pes etmemeyi ve inanmaya devam etmeyi en iyi öğreten filmlerden birisidir.

 

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.