İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ KORKU FİLMLERİ

en-iyi-korku-filmleri
en-iyi-korku-filmleri

Korku filmleri, genellikle çoğu insanın zayıf noktalarından birisidir. Özellikle çevrenizde cesur ve korkusuz gibi gözüken arkadaşlarınız varsa, onlarla mutlaka en iyi korku filmleri listemizden bir filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Eğer korku filmleri sizi fazla germiyorsa, büyük ihtimalle arkadaşınızın verdiği tepkilere gülmekten filmi takip edemeyeceksiniz.

Lafı fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız en iyi gerilim filmleri listemize giriş yapmak istiyorum. Bu listeyi hazırlarken hem kendi tecrübelerimizden hem de son yıllarda popüler olmuş filmlerden yararlandık. Bu arada eğer korku filmlerinden hoşlanmıyorsanız,  en heyecanlı filmler yazımızı inceleyebilirsiniz.

En İyi Gerilim Filmleri Listesi:

Get Out Filmi:

2017 yılında vizyona giren Get Out filmi, IMBD üzerinden 7.7’lik çok başarılı bir puan almış. Hatta “En İyi Orijinal Senaryo” adlı oscar ödülünü aldığını da belirtelim. Oldukça farklı ve değişik bir senaryoya sahip Get Out filmi, şuana kadar izlediğimiz en iyi gerilim filmleri ve korku filmleri arasında diyebilirim.

Hereditary Filmi:

Hereditary-en-iyi-korku-filmleri
Hereditary-en-iyi-korku-filmleri

2018 yılında gösterime giren ve IMBD üzerinden 7.3’lük başarılı bir puan almış gerilim filmidir. Toni Collette’nin başrolünde oynadığı filmde, ekrandan gözlerinizi ayırmayacağınıza eminim. Korku filmi meraklılarının mutlaka kaçırmaması gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

Raw Filmi:

RAW-en-iyi-korku-filmleri
RAW-en-iyi-korku-filmleri

2016 yılında gösterime giren ve IMBD üzerinden 7,0’lık başarılı bir puan alan filmdir. Veterinerlik fakültesine başladıktan sonra hayatı değişen bir kızın hikayesi işlenmektedir. Oldukça kanlı ve gergin geçen Raw filmi, en iyi gerilim filmleri arasında gösteriliyor.

Orphan Filmi:

en-iyi-korku-filmleri-ORPHAN
en-iyi-gerilim-filmleri-ORPHAN

2009 yılında gösterime giren ve IMBD üzerinden 7,1’lik başarılı bir puan alan korku filmidir. Elinde bebekle gezen kız çocuğu aslında bu tipteki korku filmlerinin sembolüdür diyebiliriz. Filmin genel konusu, doğmadan ölen çocuklarının acısına dayanamayan bir ailenin ufak bir çocuğu evlat edinmek istemesiyle başlamaktadır. Ancak evlat edindikleri çocuk aslında bekledikleri gibi normal bir çocuk değildir.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  En İyi Netflix Filmleri

Let Me In Filmi:

let-me-in-en-iyi-korku-filmleri
let-me-in-en-iyi-gerilim-filmleri

2010 yılında gösterime girmiş ve IMBD’den 7,1 gibi başarılı bir puan almış gerilim filmidir. Matt Reeves adlı yazar tarafından yazılmıştır. Ayrıca filmin yönetmenliğini de Matt Reeves üstlenmiştir. Kısaca gerilim ve vampir filmi olarak nitelendirebileceğimiz film, oldukça gergin bir şekilde ilerliyor diyebiliriz. Bu sebepten dolayı gözünüzü filmden fazla ayırmamanızı tavsiye ediyoruz.aG

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.