En İyi Netflix Filmleri

en-iyi-netflix-filmleri
en-iyi-netflix-filmleri

Bildiğiniz üzere netflix son dönemde ülkemizde ve dünyada oldukça popüler hale geldi. Özellikle bilimkurgu alanında yayınladığı filmlerde oldukça beğeni topladı. Bizde sizler için bu yazımızda en iyi netflix filmleri hakkında bir araştırma yaptık. En iyi netflix filmleri dendiğinde oldukça geniş bir liste çıkacağı için bu yazımızda en iyi netflix bilim kurgu filmleri hakkında tavsiyelerde bulunduk.

Netflixteki En İyi Filmler Nelerdir? Netflix Film Listesi:

Yok Oluş

Yok-Oluş-netflix-filmleri
Yok-Oluş-netflix-filmleri

Son dönem Netflix bilimkurgu filmlerinden olan Yok Oluş, ilk olarak 2018 yılında vizyona girdi. Konusu ile ilgi çeken yapım Annihilation Jeff VanderMeer’in Southern Reach Üclemesi’nin ilk kitabından beyazperdeye uyarlandı.

Yok Oluş Konusu Nedir?

Lena sıradan bir yaşam süren genç bir biyologdur. Ancak kocasının gizli bir göreve gitmesi ile neredeyse bütün hayatı değişecektir. Asker olan kocası, devletin büyük bir gizlilikle yürüttüğü “Area X” adı verilen bir bölgeye göreve gider. Anormal olayların gözlendiği bölgede araştırma yapılması için devlet sürekli buraya özel birlikler göndermektedir.

Kendinden öncekiler gibi son giden ekip de bu bölgeden geri dönemezler. Bu ekibin içinde Lena’nın eşi de bulunmaktadır. Kocasının kayboluşunu kabullenemeyen Lena, onu bulmak için Area X’e gönüllü olarak gitmeye karar verir. Buraya gittiğinde sıra dışı olaylarla karşılan Lena, her yerde kocasını aramaktadır. 

Biyolog olan Lena’nın ekibinde bir psikolog, bir antropolog bir de araştırmacı vardır. Bu ekibin görevi bölgeyi harita etmek, çeşitli örnekler toplamak ve gözlemlerini rapor haline getirerek kurula sunmaktır. Ancak burada işler ekibin düşündüğü gibi gitmez. Lena, görülmemiş bir coğrafi yapısı ve canlı çeşitliliği olan Area X’de hayatta kalma  mücadelesi verirken aynı zamanda kaybolan kocasını da aramaktadır. Lena kocasını bulup canlı bir şekilde evine dönmeyi başarabilecek midir?

Southern Reach Üçlemesinden uyarlanan filmin senaryosunda ve yönetmenliğinde Alex Garland bulunuyor. Natalie Portman’ın başrolünde olduğu filmde Benedict Wong, Sonoya Mizuno, David Gyasi, Oscar Isaac, Jennifer Jason Leigh ve Gina Rodriguez gibi isimler de bulunuyor.

Bird Box

bird-box-netflixteki-en-iyi-filmler
bird-box-netflixteki-en-iyi-filmler

Netflix’in popüler filmlerinden biri olmayı başaran “Bird Box” izleyenler tarafından büyük beğeni aldı. Sıra dışı konusu ve oyuncuları ile göz dolduran yapım, kısa sürede önemli izlenme sayısı yakaladı.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  EN İYİ OSCAR ÖDÜLLÜ FİLMLER

Yer Çekimi, Hız Tuzağı, Güzel Dedektif, ve Teklif filmleri ile bilinen Sandra Bullock’un başrolünde yer aldığı Bird Box’da “Predetor”, “12 Savaşçı” ve “Ay Işığı” filmlerinde oynayan Trevante Rhodes, Serenity ve 12 Yıllık Esaret yapımları ile tanınan Sarah Paulson ile birlikte Vivien Lyra Blair ve Julian Edwards gibi isimler de bulunuyor. Ayrıca bu isimlerin dışında efsane oyuncu John Malkovich de filmde rol alıyor.

Bird Box Konusu Nedir?

Kıyamet sonrası dünya temalı filmlerden bir tanesi olan Bird Box, bir annenin çocukları ile birlikte hayatta kalmaya çalışmasını konu alıyor.

Malorie kendi başına kalan hamile bir kadındır. Çocuğunu tek başına büyütmeye hazırlanan Malorie, kız kardeşi ile birlikte hastaneye kontrole giderken sıra dışı bir takım olaylar ile karşılaşır. İlk başta olanlar anlam veremeyen Malorie, işlerin sandığından daha ciddi olduğunu anlar. İnsanlar ne olduğu bilinmeyen bir şeyi gördüklerinde akıllarını kaybetmeye başlar. Gördükleri şey onların etrafa saldırmasına ya da kendilerini öldürmesine neden olmaktadır. Yavaş yavaş yayılan bu durumdan ilk etkilenenlerden biri de Malorie’nin kız kardeşidir. Sürü koltuğunda yer alan Jessica, birden tuhaf hareketler sergilemeye başlar ve direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yapar. Kardeşi Jessica’yı kazada kaybeden Malorie kaostan kaçmak için bir eve sığınır.

Burada saklanan başka insanlarla da tanışan Malorie, bir süre güvende olduğunu düşünür. Ancak burada da işler yolunda gitmez ve doğum yapan Malonie, burada tanıştığı ve yeni yapan Olympia’nın bebeğini de alarak güvenli bir yer aramaya koyulur. Fakat karanlık bir dünyada bu hiç de kolay olmayacaktır.

Susane Bier’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Eric Heisserer ve  Josh Malerman kaleme aldı.

Velvet Buzzsaw

Velvet-Buzzsaw-en-iyi-netflix-filmleri
Velvet-Buzzsaw-en-iyi-netflix-filmleri

Netflix’in bilimkurgu filmlerinden biri olan Velvet Buzzsaw, sanat ve korku ögelerini başarı ile birleştiren bir yapım olarak öne çıkıyor. Film tarihte yaşamış yetenekli ancak sefalet içinde yaşayan ve tanınmayan bir ressamın eserlerinin bulunması ile gelişen olayları konu ediniyor.

Velvet Buzzsaw Konusu Nedir?

Morf Vandewalt ünlü bir sanat eleştirmenidir. Camiada saygın bir konumda olan Morf, diğer eleştirmenlerin aksine son derece objektif yorumlar yapmaktadır. Çeşitli sanat galerilerinin peşinde olduğu eleştirmene, sergilenen resimler için olumlu yorum yapması karşılığında ciddi paralar teklif edilir. Ancak genç adam bunların hepsini geri çevirerek bildiğini yazmaya devam eder.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  2000 ve 2010’lu Yılların En İyi Macera Filmleri

Bir gün terk edilmiş bir evde tesadüf eseri bazı resimler bulunur. Resimler son derece orijinal ve olağanüstü güzelliktedir. Ancak eserlerin sahibi tanınmayan ve kayıtlarda dahi bulunmayan bir kişidir. Hal böyle olunca durum Vanderwalt’in dikkatini çeker ve ressamı ve eserlerini araştırmaya başlar. Zamanla ressamın bazı eserleri sergilenir ve ciddi paralara satılır. Fakat ters giden bir durum vardır. Resimleri alan kişilern başına korkunç olaylar gelmektedir.

Bu durum genç eleştirmenin eserler hakkında şüpheye düşmesine neden olur. İnsanları bu resimlerden uzat tutmak için çeşitli yazılar yazar. Morf, ölü ressamın ölüm getirdiği resimlerden insanları korumayı başarabilecek midir?

 Başrolünü Jake Gyllenhaal’ın üstlendiği film 21 milyon dolarlık bir bütçe ile çekildi. Geçtiğimiz Ocak ayında vizyona giren Velvet Buzzsaw, gişeden istediğini almayı başardı. Filmde Jake Gyllenhaal dışında usta oyuncu John Malkovich ile birlikte Rene Russo, Zawe Ashton, Tom Sturridge, Toni Collette, Natalia Dyer ve Daveed Diggs gibi isimlerde rol alıyor.

Fiilmin senaryosunda ve yönetmenliğinde ise Çelik Yumrular, Gece Vurgunu ve Kong: Kafatasi Adasi filmlerinin de sahibi Dan Gilroy bulunuyor.

Sessiz Bir Yer “A Quiet Place”

Sessiz-Bir-Yer-en-iyi-netflix-filmleri
Sessiz-Bir-Yer-en-iyi-netflix-filmleri

Kıyamet sonrasi alternatif yaşam temalı bilimkurgu filmlerinden biri olan “Sessiz Bir Yer” 2018 yılında vizyona girdi. Netflix yapımı olan film son dönemin en beğenilen ve önemli post-apokaliptik korku filmlerinden bir tanesi oldu.

Sessiz Bir Yer “A Quiet Place” Konusu Nedir?

Evelyn ve Lee evli ve iki çocuk sahibi bir çifttir. Bir çeşit istila sonucu dünyada yaşamak artık hiç de kolay değildir. Genç çift ve iki çocukları bu dünyada artık ses çıkarmamalıdır. Bunun nedeni ise ne olduğu bilinmeyen varlıkların ses duyduğunda büyük bir öfke ile oraya gelmesidir.

İşaret dili ile anlaşan aile her ne kadar dikkat etse de işler istediği gibi gitmez. Güvenli bir yer bulmak için sessiz bir şekilde yolculuk eden ailenin başına korkunç olaylar gelir. Üstelik Evelyn hamiledir ve doğumu giderek yaklaşmaktadır.

Tüm bunlar yaşanırken çocuklardan birinin lambayı devirmesi ile işler farklı bir boyuta gelir. Artık ailenin saklanacak bir yeri kalmaz ve gelen bu varlığa karşı tek seçenekleri olabildiğinde uzağa kaçmak olacaktır.

İngiliz oyuncu Emily Blunt ve John Krasinski’nin başrollerini paylaştığı filmde Millicent Simmonds ve Noah Jupe genç çiftin çocukları rolünde yer alıyor.

Bryan Wood ve Scott Beck’in kaleme aldığı “A Quiet Place” filminin yönetmenliğinde ise Josh Krasinski yer aldı.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.