AKSİYON DOLU EN İYİ SAVAŞ FİLMLERİ

EN İYİ SAVAŞ FİLMLERİ
EN İYİ SAVAŞ FİLMLERİ

Dünya sinema tarihinde her zaman en çok konuşulan filmler, savaş filmleri olmuştur. Bu filmler kimi zaman biraz bilim kurgu biraz da tarihi filmler havasında olmaktadır. Ancak savaş filmlerini güzel yapan tabi ki aksiyon ve macera dolu sahneleridir. Genellikle savaş filmleri izleyen seyirciler, nefeslerini tutarak izlemektedir ve zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmamaktadır.

Biz bu yazımızda bilim kurgu filmlerinden çok tarih kokan tarihi savaş filmleri konusunda bir inceleme yaptık. Bildiğiniz üzere yaşadığımız dünya birçok acı ve büyük savaşlara tanık olmuştur. Bu sebepten dolayı tarihi savaş filmleri daha farklı bir anlam taşımaktadır. Bu tarz filmleri izlerken duygulanacağınıza eminiz. Ayrıca tarih konusunda bilgilerinizin de artacağını düşünüyoruz. Lafı fazla uzatmadan en iyi savaş filmleri listesi hakkında konuşmaya başlayalım.

EN İYİ SAVAŞ FİLMLERİ NELERDİR? TARİHİ SAVAŞ FİLMLERİ

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu yazımızda daha çok tarihi savaş filmleriyle ilgileneceğiz. Bu tipte filmler genellikle ya çok iyi oluyor ve seyirciyi içine alıyor ya da belgesel olmanın dışına çıkamıyor. Bu sebepten dolayı tarihi savaş filmlerinin çok büyük bir profesyonellik gerektirdiğini belirtelim. Ayrıca en iyi savaş filmleri bence tarihi filmlerden oluşuyor.

THE WATER DİVİNER (SON UMUT) FİLMİ:

SON UMUT FİLMİ

Listemizin başında Son Umut filmine yer vermek istedim. Bunun ilk sebebi tabi ki filmin konusu diyebilirim. Filmde üç oğlunu Çanakkale Savaşı’na gönderen bir babanın hikâyesi anlatılıyor. Filmin başrolünde Russell Crowe gibi bir efsane yer alıyor. Ayrıca filmde Türk sinema tarihine damga vurmuş birçok isim yer alıyor. Bunların başında Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan geliyor.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  İzlenmesi Gereken Dünyanın En İyi Filmleri

Özellikle genellikle komedi dünyasından tanıdığımız Cem Yılmaz’ın filmdeki performansı bizi çok etkiledi diyebilirim. Filmin IMBD’den 7,1’lik güzel bir puan aldığını da belirtelim.

120 FİLMİ:

120 FİLMİ

Listemizde yine ikinci sıraya Türkiye’de çekilen bir filme yer vermek istedim. Özellikle Sarıkamış’ta cephane taşıyan insanların hikâyesini bilmeyenlerin öğrenmesini istedim. Bu anlamda 120 filminin öğretici güzel bir film olduğunu düşünüyorum. Ancak çok duygusal bir film olduğunu ve beni çok etkilediğini belirtmeliyim.

Film 1. Dünya savaşında cephane taşıyan 120 kişilik grubun hikâyesini anlatıyor. Film IMBD’den 7,3’lük güzel bir puana sahip.

HACKSAW RİDGE (SAVAŞ VADİSİ) FİLMİ:

Filmde, İkinci dünya savaşında silahsız bir şekilde birçok insanın hayatını kurtaran Amerikalı bir doktorun hikâyesi işleniyor. Büyük kitleler tarafından beğenilen film, 8,1’lik bir IMBD puanına sahip. Ayrıca film birçok farklı kategoride Oscar’a laik görüldü ve bunların bazılarını da kazandı.

DER UNTERGANG (ÇÖKÜŞ) FİLMİ:

ÇÖKÜŞ FİLMİ

Hitlerin hayatı hakkında herkes az çok bilgi sahibidir. Bu bilgiler kimi zaman okul hayatında kimi zamanda çeşitli kitaplardan öğrenilmiştir. Ancak okunan her kitapta farklı farklı bilgilerle karşılaşmak mümkündür. Bu anlamda DER UNTERGANG filmi, hitlerin en yakınlarından birisi olan sekreterinin anılarından uyarlanarak çekilmiş. Ayrıca filmde Bruno Ganz gibi usta bir oyuncu Hitler’i canlandırıyor. Eğer Hitler’in hayatını merak ediyorsanız, kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir film olduğunu belirtelim.

IMBD’den 8,2’lik gayet güzel bir puan aldığını da söyleyelim.

INGLOURİOUS BASTERDS (SOYSUZLAR ÇETESİ) FİLMİ:

Filmde, Yahudilerin peşinde olan Alman Nazileri ve onlarla savaşmak için toplanmış olan soysuzlar çetesi yer alıyor. Filmin başrolünde usta ve yakışıklı oyuncu Brad Pitt yer alıyor. 8,3’lük bir IMBD puanına sahip olan film, birçok farklı ödülünde sahibidir.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.