En İyi Yerli Filmler Nelerdir?

EN İYİ YERLİ FİLMLER

Genelde ülkemizde çoğu kişi tarafından benimsenen bir yabancı dizi ve yabancı film izleme modası vardır. Bunun en temel sebebi olarak yabancı filmlerin konuları ve film için kullandıkları bütçeler gösterilmektedir. Bütçe konusunda biraz haklılık payı olsa da yerli Türk filmleri sanıldığından çok daha iyidir. Hababam sınıfı, Tosun Paşa, Süt Kardeşler gibi birçok efsane Türk filmleri vardır.

Bu anlamda bu yazımı en iyi yerli filmlere ayırdık. Günümüzde yine izlenebilecek filmler arasında birçok yeni Türk filmleri bulunsa da biz efsane olanları listelemek istedik. 

En İyi Yerli Filmler Listesi

Öncelikle sitemizde bildiğiniz gibi efsane filmler hakkında birçok bilgi yer alıyor. Bu filmler arasında yerli veya yabancı hiçbir ayrım yapmadığımızı belirtelim. Bu anlamda da bugün ki oluşturduğumuz en iyi yerli filmler listemizde tamamen objektif olmaya çalıştık. Umarım listemizi sonuna kadar okur ve beğenirsiniz.

Hababam Sınıfı:

Tabi ki listenin başında defalarca izlediğimiz Hababam Sınıfı filmi yer alıyor. Günümüzde birçok farklı uyarlaması ve yeni sürümleri çekilse de maalesef ilk filmin tadını hiç biri veremedi. Zaten filmin başarısını aldığı 9,5’lik IMBD puanı açıklıyor.

Filmin konusuna fazla girmek istemiyorum çünkü çoğunuz zaten en az bir defa izlediniz. Ancak yine de izlemeyen varsa ufak bir özet geçmek istiyorum.

Filmde öğrencilik hayatında hep eğlenen ve haylazlık yapan bir sınıf anlatılıyor. Sınıfın birbirine kenetlenmesi, yaptığı eşek şakaları ve daha niceleri yer alıyor. Komedi türünde bir film olsa da zaman zaman izleyicileri duygulandırıyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım Filmi

SELVİ BOYLU AL YAZMALIM FİLMİ

Yine televizyonlarda defalarca gösterilen meşhur Türk yapımı filmdir. 8,8’lik başarılı bir IMBD puanına sahiptir. Filmin konusuna az çok herkes aşina olsa da yine de bilmeyenler için bilgi verelim.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ KORKU FİLMLERİ

Kamyon şoförü olan İlyas’ın Asya ile olan aşk hikâyesini anlatmaktadır. Film içerisinde Asya’yı meşhur Türkan Şoray oynamaktadır. Film hem aşk anlamında hem duygusallık anlamında hem de tercihler anlamında çok farklı duygular yaşatmaktadır.

Devrim Arabaları Filmi:

Ülkemizde üretilen ilk yerli otomobilin hikâyesini anlatan gerçek bir başyapıttır. Filmde Halit Ergenç gibi birçok değerli oyuncu yer almaktadır. Filmde, devrim arabalarının üretim süreci ve bu süreci yürüten 23 mühendisin hayatları anlatılmaktadır.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.