EN KOMİK FİLMLER LİSTESİ

EN KOMİK FİLMLER LİSTESİ
EN KOMİK FİLMLER LİSTESİ

Hayatta her zaman insanların bir miktarda olsa deşarj olmaya ihtiyacı vardır. Genellikle bu durumlarda insanlar ya dışarı çıkarlar ya da çeşitli aktiviteler yaparlar. Ancak belirli bir kitle vardır ki onlar sadece komedi filmleri izleyerek deşarj olabilirler. Aslında baktığımızda, komedi filmlerinin hem insanları güldürmesi hem de bir süreliğine başka bir dünyaya taşıması bunun sebebini açıklar nitelikte. Bizde bu yazımızda sizlerin deşarj olabileceği ve gülmekten katılacağı en güzel komedi filmleri hakkında bir araştırma yaptık ve en komik filmler listesi oluşturduk.

En komik filmler listesi oluştururken, en iyi yabancı komedi filmleri ve en iyi yerli komedi filmleri olarak ikiye ayırdık. Çünkü bazı insanlar özellikle yerli komedi filmlerinden hiç hoşlanmıyorlar. Ayrıca eğer komedi filmleri izleyecek durumda değilseniz, yukarıda ve yanda bulunan menülerden diğer filmlere de mutlaka göz atın.

YENİ TÜRK KOMEDİ FİLMLERİ:

Öncelikle herkesin mizah anlayışının farklı olabileceğini sizlere belirtelim. Bu sebepten dolayı listemizi oluştururken genellikle hepinizin hoşlanabileceği ve izlenebilirliği yüksek filmleri tercih etmeye çalıştık.

ORGANİZE İŞLER SAZAN SARMALI FİLMİ:

organize-isler-sazan-sarmali-film

2005 yılında vizyona giren “Organize İşler” filmi oldukça fazla beğenilmişti. Hem film içerisindeki karakterler hem de film içerisindeki bazı replikler günümüze kadar ulaşmıştı. Hatta filmde kullanılan ve Nil Karaibrahimgil tarafından seslendirilen şarkı, hala günümüzde oldukça fazla dinlenilen bir şarkıdır. Hal böyle olunca yine usta oyunculardan oluşan bir kadro ile “Organize İşler” filminin devamı olarak “Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi” çekildi. 1 Şubat 2019 tarihinde vizyona giren film, genel olarak izleyicilerin beğenisi kazanmış diyebiliriz. Ayrıca yakın zamanda Netflix üzerinden yayınlanması da birçok kullanıcının kolayca filmi izlemesini sağladı. Lafı fazla uzatmadan filmin konusundan da biraz bahsetmek istiyorum.

Filmde, Asım Noyan isimli karakter ve çetesinin dolandırıcılıkları her zamanki gibi devam etmektedir. Asım Noyan’ın küçük kızı artık büyümüştür ve babasının artık bu işleri bırakmasını istemektedir. Ancak bu süreçte Nazlı’nın dolandırılması, tekrar uyuyan devi uyandıracak ve Asım’ı bu işlerin içerisine alacaktır.

ÖLDÜR BENİ SEVGİLİM FİLMİ:

oldur-beni-sevgilim-filmi

Kendim şahsi olarak maalesef yabancı komedi filmlerinden çok hoşlanmıyorum. Ancak tabi ki aralarında da sevdiklerim var. Hem kendi izlediğim hem de çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiler doğrultusunda sizler için en iyi yabancı komedi filmleri hakkında bir liste oluşturdum.

1 Mart 2019 tarihinde vizyona giren ve başrollerinde Murat Boz ve Seda Bakan’ın oynadığı filmdir. Filmde, bir yanlış anlaşılma sonucu eşlerin birbirini öldürmeye çalışması anlatılmaktadır. 104 dakika olarak çekilen film, genel olarak izleyiciler tarafından beğenilmiştir. Ayrıca bu filmi tam anlamıyla komedi filmi olarak değerlendirmek doğru değildir. Bir miktarda romantik komedi havası vardır.

EN İYİ YABANCI KOMEDİ FİLMLERİ:

Sizler için en beğendiğimiz yabancı komedi filmlerini listeledik. Umarım en komik filmler listesi için bulduğunuz bu yabancı komedi filmleri sizleri güldürebilir.

PATRONDAN KURTULMA SANATI FİLMİ:

patrondan-kurtulma-sanati

2011 yılında gösterime giren ve 6.9’luk IMBD puanına sahip olan filmdir. Filmde, mutlu olmalarını engellediğini düşündükleri patronlarını öldürmeye karar verirler. Ancak bu noktada işler karışacaktır.

BAY EVET FİLMİ:

bay-evet-filmi

2008 yılında gösterime giren ve 6.8’lik IMBD puanına sahip olan filmdir. Filmde, Jim Carrey gibi usta bir oyuncu yer almaktadır. Filmin temel konusu ise, her şeye evet deme alışkanlığı kazanmaya çalışan pozitif bir adamın hikayesi anlatılmaktadır. Başlarda bu durum iyi gibi gözükse de ileriki zamanlarda başına çok büyük problemler açacaktır.

ÇILGINLAR SINIFI FİLMİ:

cilginlar-sinifi

2006 yılında vizyona giren ve 6.5’lik IMBD puanına sahip olan filmdir. Filmde, Bartleby adında bir karakter vardır ve üniversite kazanamadığı için kendi okulunu kurmaya karar vermiştir. Bartleby, kendi okulunu kurduğunda işler bir miktar karışacaktır.

EN İYİ YERLİ KOMEDİ FİLMLERİ

Bu listede en çok beğendiğim en iyi yerli filmleri listeledim. Listemizde bol miktarda Cem Yılmaz filmleri yer aldığını önceden belirtelim.

G.O.R.A FİLMİ:

gora-2004

2004 yılında gösterime giren ve 8.0 gibi güzel bir IMBD puanına sahip olan filmdir. Cem Yılmaz’ın en kemik filmlerinden olan bu filmin konusundan bahsetmiyorum. Ancak eğer izlememiş olan kullanıcılarımız varsa, filmin Bilim kurgu ve komedi arasında geçtiğini belirtelim. Daha çok bilim kurgu alanındaki gelişmelerle dalga geçilen bir film. Tabi ki esprileri ve replikleri hala günümüzde değerini koruyor.

RECEP İVEDİK 5 FİLMİ:

recep-ivedik-5-filmi

Genel olarak sinemaseverler tarafından yoğun eleştiri alan filmlerden birisidir. Ancak ne kadar eleştiri alsa da filme gittiğiniz sizi sürekli güldüren nadir filmler arasındadır. Filmde, Recep İvedik adlı karakterimiz, oluşan bir sıkıntı sonrasında milli takımı temsilen olimpiyatlara katılmaktadır.

ARİF V 216 FİLMİ:

arifv2016-cem-yilmaz-filmleri

G.O.R.A filminin devamı niteliğinde olan ve yıllar sonra Cem Yılmaz’ı yine bu tipte bir film yapmaya iten filmdir. Filmde, G.O.R.A gezegeninde birçok arkadaş edinen Arif, dünyaya dönüp kendisine sakin bir hayat kurmuştur. Ancak bir gün 216’nın dünyaya gelmesi sonucu ortalık karışacak ve maceradan maceraya atlayacaktır.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.