2019 Yılında Vizyona Giren Yerli En Son Filmler

SON-FİLMLER

2019 yılının ülkemiz sinema tarihi açısından çok önemli bir yıl olduğunu söyleyerek yazıma başlamak istiyorum. Bildiğiniz üzere 30 Ocak 2019 tarihinde ülkemizin sinema sektöründe ileri gelenleriyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan bir buluşma gerçekleştirmişti. Bu buluşmada sinema sektörüyle ilgili düzenlenecek yeni yasa hakkında bilgi alış verişi yapılmıştı. Bu sebepten dolayı artık sinema sektörünün biraz daha ileri gideceğini ve daha iyi filmler ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Gelişmeler bu şekilde olduğu için, bizde siz değerli okurlarımız için 2019 yılında gösterime giren en son filmler hakkında bir araştırma yaptık. Araştırmamızda yerli filmlere öncelik tanıdık. Eğer yerli filmleri izlemekten hoşlanmıyorsanız, en iyi 10 film listemize mutlaka göz atın.

En Son Filmler Listesi (Yerli, 2019 Mart)

Dünyada ve ülkemizde filmleri değerlendirmek için kurulmuş olan belli başlı kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar çeşitli puanlama yöntemleriyle filmleri puanlamaktadır. Bu durum güzel bir uygulama olsa da en iyi film önerileri, arkadaşlarınızın veya zevkleri sizinle uyuşan birinin verdiği film önerileridir. Bunun en büyük sebebi en son filmler (yerli) güzel olmasına rağmen yeteri kadar IMBD puanı alamamasıdır. Bu noktada yerli filmlere biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Özellikle yerli filmlere karşı bir ön yargı oluşması hiç kabul edilebilir bir durum değil. Sizler için en son çıkan yerli filmler hakkında bir araştırma yaptık ve listeledik.

Öldür Beni Segilim Filmi

OLDUR-BENI-SEVGILIM-FILM

1 Mart 2019 tarihinde gösterime giren Öldür Beni Sevgilim Filmi, bünyesinde birçok değerli oyuncuyu barındırıyor. Özellikle Kardeş Payı dizisinden tanıdığımız Seda Bakan, tekrar bir sinema filmi ile karşımıza çıkıyor. Romantik Komedi kategorisinde yer alan filmin konusu hakkında biraz ipucu verelim.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  JOHN WICK: CHAPTER 3 - PARABELLUM

Filmde birbirlerine karşı oldukça düşman olan ve birbirlerini öldürmek isteyen evli bir çiftin hikâyesi anlatılıyor. Birbirlerini yanlış anlayan çiftler birbirlerini öldürmeye karar veriyorlar. Tabi bunu yapmaya çalışırken birbirinden gülünç durumlara düşüyorlar.

Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi:

ORGANIZE-ISLER-SAZAN-SARMALI-FILMI

Organize İşler, aslında yerli en iyi filmler arasında yer alabilir. Ülkemizde oldukça çok sevildi ve serileri çekildi. Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi de serinin son filmi olarak vizyona girdi. Genel izleyici yorumlarına baktığımda filmin aman aman beğenildiğini söyleyemem. Ancak hiçbir insan da paramı çöpe attım demedi. Yani film için ne iyi ne kötü diyebilirim. Tamamen sizin film zevkinize bağlı.

Filmi genel olarak değerlendirmek gerekirse, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ezgi Mola gibi ünlü isimleri kadrosunda barındırdığını söyleyelim. Komedi ve Aksiyon kategorilerinde yer alan film hakkında biraz detay verelim.

Filmde, Asım Noyan ve çetesinin çeşitli maceraları anlatılıyor. Başlarını sürekli belaya sokan bu ekip, daha önceki serilerinde olduğu gibi yine bir üçkâğıda bulaşmaktadır. Bu noktadan sonra olaylar karışacak ve birbirinden komik hikâyeler oluşacaktır.

Bir Aşk İki Hayat Filmi:

BIR-AŞK-IKI-HAYAT-FILMI

15 Şubat 2019 tarihinde gösterime giren Bir Aşk İki Hayat Filmi, Romantik ve Dram kategorilerinde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı gözlerinizi silebileceğiniz mendilleri şimdiden hazırlayın.

Filmin kadrosunda yine birbirinden ünlü isimler yer alıyor. En son Vatanım Sensin dizisinde eşiyle birlikte rol alan Bergüzar Korel, uzun bir süreden sonra ilk defa bir sinema filminde rol alıyor. Diğer bir önemli isim de tabi ki Engin Akyürek. Yakışıklı oyuncu filmin fragmanın da bile izleyicileri büyük bir heyecana ortak etmiş gözüküyor. Gelin biraz da filmin konusundan konuşalım.

Filmin ana konusu, vereceğiniz basit kararların etkisinin bile insan hayatında ne kadar etkili olduğudur. Bu noktada filmde Umut adında bir karakterimiz vardır. Umut, kendi halinde yaşayan ve Moda’da köpeğiyle sakin bir hayat süren bir yönetmendir. Bir İstanbul akşamında alacağı basit bir karar, onun bütün hayatını derinden etkiyecektir. Ancak bu noktada tanıştığı güzel bir mimar olan Deniz, onu bir seçim yapmaya zorlayacaktır. Ya uçuruma sürüklenecek ya da güzel bir aşk hikâyesi ortaya çıkacaktır.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  Vizyona Giren Son Filmler 2019 Mart

Hep Yek 3 Filmi:

HEP-YEK-3-TITRETTIN-BENI-FILMI

Hep Yek ve Hep Yek 2 Filmlerinin devamı olan Hep Yek 3 Filmi, 15 Şubat 2019 tarihinde gösterime girdi. Komedi kategorisinde yer alan Hep Yek 3 Filmi, Özgür Bakar yönetmenliğinde çekildi.

Diğer serilerde olduğu bu seride de Altan ve Gürkan’ın maceraları anlatılıyor. Başlarını her zaman derde sokan bu ikilinin başı bu sefer daha büyük belaya giriyor. Bir değil birden fazla mafya peşlerine düşüyor.

Yalan Dolan Filmi:

YALAN-DOLAN-FILMI

Komedi filmlerinde Şafak Sezer’in başarısı herkes tarafından kabul edilmiştir. Şafak sezer bu sefer Yalan Dolan Filmi ile karşımıza çıkıyor. 1 Mart 2019 tarihinde gösterime giren Yalan Dolan Filmi, kusursuz bir banka soygunu yapmak isteyen altı arkadaşın hikâyesini anlatıyor.  

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.