İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

izlenmesi-gereken-en-iyi-filmler
izlenmesi-gereken-en-iyi-filmler

Bildiğiniz üzere sitemizde genellikle efsane filmler hakkında yazılar paylaşıyoruz. Bu anlamda en iyi filmler adı altında daha öncede birçok yazı paylaştık. Bu yazımızda da son zamanların en iyi filmleri ve izlenmesi gereken en iyi filmler hakkında konuşacağız. Bu yazının yayınlanma tarihini özenle seçtiğimi baştan belirtmek istiyorum çünkü yaz ayları ve bayram tatili sebebiyle insanlar ufakta olsa bir boşluktalar. Bu boşluğu güzel filmler ile doldurmak hem sizleri mutlu edecek hemde farklı duyguları tatmanızı sağlayacaktır. Umarım önerdiğimiz filmleri beğenirsiniz. Daha fazla laf salatası yapmadan yazıya geçiyorum.

Son Zamanların En İyi Filmleri Nelerdir?

Bu filmleri sıralarken, kendi aralarında bir sıralama yapmadığımızı baştan belirtelim. Yani sadece düzenli gözüksün diye bir listeleme yapıyorum.

The Founder Filmi:

izlenmesi-gereken-en-iyi-filmler
izlenmesi-gereken-en-iyi-filmler

The Founder filmi aslında hepimizin çok yakından tanıdığı bir fast-food devinin yükselişini anlatıyor. Kısaca Ray Kroc’un hikayesini anlatan film, IMBD üzerinden 7,2 gibi bir puan almış.

Sully Filmi:

sully
sully

Listemize yine gerçek bir hikayenin anlatıldığı Sully filmi ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda arızalanan bir yolcu uçağını Hudson nehrine indirmeyi başaran Chesley Sullenberger’in hikayesi anlatılıyor. Oldukça gergin geçen film, IMBD üzerinden 7,5’lik güzel bir puan almış.

Creed: Efsanenin Doğuşu Filmi:

Creed-Efsanenin-Doğuşu
Creed-Efsanenin-Doğuşu

Rocky filmlerinin devamı niteliğinde olan dövüş filmidir. Filmde Apollo Creed’in oğlu Adonis’in dövüş kariyerine girişi ve yükseliği anlatılmaktadır. Adonis’e bu anlamda en büyük destekte babasının en yakın arkadaşlarından birisi olan Rocky’den gelecektir. IMBD‘den 7,6’lık başarılı bir puan almıştır.

Hayata Rövesata Çeken Adam Filmi:

hayata-rovasata-ceken-adam
hayata-rovasata-ceken-adam

59 yaşında ve oldukça huysuz bir adam olan Ove’nin hikayesi anlatılmaktadır. Çok katı kuralları olan ve bunlar için yaşayan Ove, adeta site içerisinde terör estirmektedir. Tam anlamıyla bir Saab hastası olan Ove, Saab dışında başka hiçbir arabayı kullanmamaktadır. Ove’nin hamile komşusu bir gün kapısını çalacak ve Ove’nin değişimi başlayacaktır. Oldukça etkileyici olan film, IMBD‘den 7,7 gibi bir puan almış.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  En İyi Film Tiratları

Mayın Sahili Filmi:

mayin-sahili-filmi
mayin-sahili-filmi

Listemize tabi ki yine gerçek bir hikaye ile devam ediyoruz. 2. dünya savaşında Almanya’nın yenilgiye uğramasından sonra, Alman savaş esirlerinin bir kısmı Danimarka’ya getirilir. Danimarkalı yetkililer, Danimarka’nın batısında bulunan yaklaşık 2 milyon kara mayınını esirlerin temizlemesini ister. IMBD‘den 7,8’lik başarılı bir puan alan Mayın Sahili Filmi, oldukça duygulu ve etkileyici diyebiliriz.

 

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.