EN HEYECANLI YABANCI DİZİ ÖNERİLERİ

en-iyi-yabanci-dizi-onerileri

Bildiğiniz üzere ülkemizde maalesef dizilerin kalitesi yıllardır belirli bir seviyeyi geçemiyor. Tabi ki son dönemlerde internet ortamında yayınlanan diziler ve TV kanallarında yayınlanan bazı dizilerde gelişmeler olsa da hala yabancı dizilerin daha iyi olduğunu söylemek mümkün. Bunun en büyük sebebinin dizi ve film oluştururken kullandıkları bütçeler olduğunu düşünüyorum. Yani yabancı dizi önerileri yaparken zorlanmazken yerli dizi önerileri yaparken oldukça zorlanıyorum. Bunun sadece oyunculuklarla alakalı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

Bu yazımızda sizler için izlerken keyif alacağınız yabancı dizi önerileri hazırladık. Bunların içinde en iyi dedektif dizileri ve netflix dizi önerileri de yer alıyor.

YABANCI DİZİ ÖNERİLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: EN İYİ YABANCI DİZİ ÖNERİLERİ

Yabancı dizileri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

  • Öncelikle dizinin yayınlandığı platformu iyi tahlil etmelisiniz. Mesela netflix üstünde yayınlanan bir diziyse, yeni yayımlanan ya da eski bölümlerini bulmanız oldukça kolaydır. Ancak tam olarak nerede yayınlandığı bilinmeyen dizilerin yeni veya eski bölümlerini bulmak oldukça zordur.
  • Seçtiğiniz yabancı dizinin daha önce yayımlanmış olan serileri olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer 5 sezonluk bir dizide, 4. Sezondan başlarsanız büyük ihtimalle hiçbir şey anlamazsınız. Böyle olunca da diziyi beğenmezsiniz.
  • Yabancı diziyi seçerken, içerisinde barındırdığı oyunculara dikkat edin. Eğer üst düzey oyuncular barındırıyorsa, büyük ihtimalle daha uzun ömürlü bir dizi olacaktır. Çünkü genellikle üst düzey oyuncuların belirli bir kitlesi vardır.
  • Dizinin alt yazısının olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilmediğiniz bir dildeyse, diziyi hiçbir şekilde anlamazsınız.
Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  Netflix Dizi Önerileri

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ YABANCI DİZİLER

Lafı fazla uzatmadan gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler hakkında oluşturduğumuz listeye geçmek istiyorum. Bu dizi tavsiyeleri konusundaki yazımızı bitirdikten sonra çok iyi bir seçim yapacağınıza eminim.

GAME OF THRONES DİZİSİ:

GAME OF THRONES DİZİSİ

Bu diziyi illaki bir yakın arkadaşınız izliyordur ya da size tavsiye eden birisi çıkmıştır. Gerçekten son zamanlarda yani son 2-3 senede en çok izlenen yabancı dizilerden birisidir. IMBD’den 9,5’lik harika bir puan almıştır.

Dizinin içerisinde hemen hemen her türlü konu vardır. Taht oyunlarıyla başlayan kapışmalar, ihanet ve arkadan bıçaklama eylemleriyle devam edecektir. Dizi içerisinde genellikle Taht olayları işlenmektedir.

THE WALKİNG DEAD DİZİSİ:

Yine ülkemizde en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan efsane bir dizidir. IMBD’den 8,4’lük güzel bir puan almıştır. Bu listede mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında başlarda gelmektedir.

Dizi, polis memuru olan bir adamın hastanede uyandıktan sonra dünyanın eskisi gibi olmadığını fark etmesiyle başlar. Dünyayı artık zombiler işgal etmiştir ve ailesini kurtarması gerekmektedir.

LA CASA DE PAPEL DİZİSİ:

LA CASA DE PAPEL DİZİSİ

2017 yılında Netflix tarafından satın alınan efsane dizidir. Ayrıca dizi müziği de en iyi dizi müzikleri arasında yerini almıştır. 8,7’lik iyi bir IMBD puanına sahip olan La Casa De Papel dizisi, farklı bir konuyu işlemektedir.

Dizide, soygun yapmak üzere bir araya gelen efsane bir takımın hikâyesi anlatılmaktadır. Amaçları İspanya’nın Kraliyet Darphanesini soymaktır.

NARCOS DİZİSİ:

NARCOS DİZİSİ

Pablo Escobar’ı tanımayan yoktur. Daha öncede kendisi hakkında birçok dizi ve film çekilmiş olsa da son olarak ortaya çıkan NARCOS dizisi, hepsinden farklı ve güzeldir. Belki de Pablo Escobar’ı en iyi anlatan dizi NARCOS’dur.

IMBD’den 8,9’luk çok başarılı bir puan almıştır.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  Efsane Netflix Dizisi Zoo İncelemesi
atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.