Efsane Netflix Dizisi Zoo İncelemesi

zoo-dizisi-incelemesi

Zoo Dizisi İncelemesi

8.1

Dizinin konusu

9.0/10

Oyunculuk ve kadro kalitesi

8.5/10

Sürükleyicilik

7.0/10

Görsel efektler

8.0/10

Gerilim

8.0/10

Pros

  • İlk iki sezon oldukça keyifli ve sürükleyici
  • Bilim kurgu severler için çok keyifli bir dizi
  • Dizinin oyunculuk kalitesi yeterli
  • Görsel efektler ve çekim kalitesi oldukça yeterli

Cons

  • Üçüncü sezon fazlasıyla sıkıcı ve sürükleyici değil
  • Her ne kadar bilim kurgu dizisi olsa da üçüncü sezonda abartılar mevcut

Son zamanlarda oldukça popüler bir dizi olan Zoo Dizisi ile ilgili detaylı bir inceleme yaptık. Genellikle sitemizde efsane filmler hakkında farklı yazılar yayınladığımızı biliyorsunuz ancak son zamanlarda netflix dizi önerileri konusunda da yazı ve incelemeler yazmaya karar verdiğimi söyleyebilirim. 

Zoo Dizisi Konusu Nedir?

Zoo dizi konusu

Spoiler vermeden dizi konusunda sizi biraz bilgilendirmeye çalışacağım. Zoo dizisinin konusu aslında çokta bilinmedik bir hikaye değil. Bunun sebebi James Patterson’ın romanından uyarlanmış olması. Dizide temel olarak dünya üzerindeki bütün hayvanların davranışlarının değişimi ve bunun önüne geçilme çabası işlenmektedir. Hayvanlar beklenmedik bir şekilde mutasyona uğramakta ve birbirleri arasında bir iletişim ağı geliştirmektedir. Bir süre sonra mutasyon seviyesi değişecek ve hayvanlar daha da güçlenecektir. Bu duruma Jackson Oz ve arkadaşları müdahale etmeye çalışacak ve olaylar zinciri gelişecektir. İlk iki sezon genellikle bu durumlarla geçmektedir. Zoo yeni sezon yani 3. sezonda ise zaman 10 ileriye gidecek ve mutasyon daha farklı aşamalara gelecektir.

Diğer Yazılarımızı İncelediniz Mi?  Netflix Dizi Önerileri

Zoo hakkında birkaç genel şey söylemek gerekirse, dizinin bilim kurgunun yanında birazda gerilim tarzına kaçtığını söyleyebilirim. Özellikle sağdan soldan birden çıkan hayvanlar oldukça fazla gerginlik yaratıyor.  

Kişisel olarak ilk 2 sezonu oldukça fazla beğendiğimi söyleyebilirim. Ancak 3. sezonda biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Belkide olayların fantastik boyutunun abartılması bende böyle bir etki yaratmış olabilir. Ancak dediğim gibi ilk iki sezon oldukça hızlı ve eğlenceli diyebilirim.

Zoo Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

zoo-dizi-oyuncuları

Zoo dizisi güzel ve kaliteli bir kadroya sahip diyebilirim. Baş rollerde; Nonso Anozie, Nora Arnezeder, Billy Burke, James Wolk isimleri yer alıyor. 

Zoo İzlemek İçin Ne Yapmalıyım?

Zoo ile ilgili yazımızın başında belirttiğim gibi Zoo bir netflix dizisidir. Bunun için netflix üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Şuanda aktif olarak netflix’in bir aylık ücretsiz deneme kampanyasından yararlanabilirsiniz. 

Zoo Dizisi Kaç Sezon?

Zoo dizisi için şuana kadar 3 sezon yayınlanmıştır. Sezonlar 13 bölümden oluşmakta ve ortalama 40 dakika sürmektedir. Eğer intro ve özetleri atlarsanız bu süreler değişebilmektedir.

atakde hakkında 31 makale
EfsaneFilmler.Net kurucusu ve geliştiricisidir.